Whiteboard: 
Thursday, July 19, 2018
Male Athletes
1
Joe
Smith
8:15 AM
17:35
2
Blake
Dailey
5:15 AM
17:44
DU pr 152 UB
3
Josh
Pena
10:30 AM
18:31
4
Justin
Dantin
5:00 PM
18:41
5
Louis
Judge
9:30 AM
19:58
400 SU
6
Kirby
Bandoquillo
4:00 PM
20:43
7
Moises
Arroyo
9:30 AM
21:07
8
removeme
removeme
9:30 AM
23:41
9
Tim
Moy
8:15 AM
25:26
10
Wesley
Ellgass
5:00 PM
29:56
11
Kevin
Hawlk
6:00 PM
29:59
12
Benji
Battista
9:30 AM
5:23
10%of reps. 8lb ball.
13
Brad
Clayman
6:15 AM
17:59
400 su
14
Dmitri
Morris
2:00 PM Youth Class
19:35
Jonathan Riddle
14
Jonathan
Ried Riddle
2:00 PM Youth Class
19:35
Dmitri Morris was here
15
Sean
Jazdzyk
7:15 AM
20:03
SUs 20#WB hit the wall on WB (arms tired from chest/tris yesterda...
16
Cameron
Webb
7:15 AM
20:07
14lbs ball
17
Eddy
Lowe
7:15 AM
21:12
15#wb.. 400 su
18
Ethan
Champion
8:00 PM
21:23
19
Ryan
Williams
6:00 PM
21:27
300 singles
20
Erik
Chaparro
2:00 PM Youth Class
22:12
Partner: Jake Howard
20
Jake
Howard
2:00 PM Youth Class
22:12
Partner: Erik Chaparro
21
Ben
Schirner
2:00 PM Youth Class
22:40
Partner: Brock Schirner
21
Brock
Schirner
2:00 PM Youth Class
22:40
Partner: Ben Schirner
22
Chris
Burton
6:15 AM
23:08
DU/SU every other jump (200 total).
23
Tyler
Kellar
11:30 AM
23:10
200 singles 14lb wall balls
24
Alec
Davidson
9:30 AM
25:03
40xwb@20#; rest @12#; attempted DUs whole way (completed ~50%)
25
Max
Nazaire
7:15 AM
27:27
26
Kyle
Wood
8:15 AM
27:33
14 lbs wall ball single unders
27
Jose
Olaiz
9:30 AM
0:00
mod
Female Athletes
1
Sharron
Smith
4:00 PM
17:45
2
removeme
removeme
9:30 AM
18:33
3
Jessica
Andres
10:30 AM
19:18
4
Nicole
Howard
8:00 PM
20:00
Sun at home w/16#wb
5
Kristin
Fenstermaker
8:15 AM
21:38
6
Dani
Walsh
5:15 AM
21:43
7
Laura
Battista
9:30 AM
22:37
WB were 10 with long breaks between. row was slow 2:15-2:33pace.
8
Kaylynn
Brumbelow
6:00 PM
33:41
Only took 9mins to do DU
9
Beverly
Foster
4:00 PM
17:43
100- single Unders, 1000m row, 50-wall ball (12\8) 25-cal row
10
Private
 
4:00 PM
17:49
11
Rachael
Caccamo
7:00 PM
18:02
SU & rx'd the rest
12
Becca
Cannon
11:30 AM
18:22
SU; 20# 10S 10 (50 B4 Final 50 AF Final)
13
Allison
DeGrave
6:00 PM
19:37
All RX except SU
14
Rochelle
Nelson
9:30 AM
19:42
200 su 750 mtr row 50 wb @ 8lbs& 10 lbs 25 cal row
15
Erin
Flanagan
8:15 AM
20:48
400 singles
16
removeme
removeme
11:30 AM
21:00
330 SU, 1150m, 75 WB, 25 cal
17
Rebecca
Jarrard
8:15 AM
21:20
mix su and du (did 400)
18
Starr
Cudworth
6:00 PM
22:19
12 lb Ball
19
Addison
MacDonald
2:00 PM Youth Class
22:34
Partners: Mackenzie King, Rachel Chaparro
19
Mackenzie
King
2:00 PM Youth Class
22:34
Partners: Addison Macdonald, Rachel Chaparro
19
Rachel
chaparro
2:00 PM Youth Class
22:34
20
Kim
Dionne
6:00 PM
22:37
300 single unders
21
Ericka
Kittell
9:30 AM
23:00
22
Private
 
6:00 PM
23:05
23
Vanessa
Martinez
9:30 AM
23:11
400 su, 8 lb wallball
24
Kate
Beinke
5:15 AM
24:30
25
Andrea
Maceri
6:15 AM
24:31
60 du, rest singles
26
Michelle
Powell
11:30 AM
25:00
200 Squats, 8# WB (foot)
27
Emily
Bardugon
7:00 PM
25:32
28
Stella
Atwood
2:00 PM Youth Class
27:26
parteer"James
29
Jenny
Ingram
11:30 AM
29:29
8lb wallball
Powered By Wodify